Mainontaa ja viestintää hyvällä otteella

Mainonnan ja viestinnän Osaaja

MITÄ KAIKKEA TEEMME?
palvelut

Mainostoimisto Kixit Oy

Kixit Oy on mainonnan ja viestinnän monipuolinen osaaja ja aikaansaava tekijä

Vaikuttava viestintä

Vaikuttava viestintä

Viestintä on kaikessa osaamisessamme ja tekemisessämme yhteinen nimittäjä. Strategisen osaamisen lisäksi käytössämme on parhaat työkalut ja toimivat verkostot. Hallitsemme monikanavaisen ja digitalisoituvan viestinnän, joten asiakkaillamme on aina parhaat ideat ja kanavat käytettävissä.

Osaava suunnittelu

Osaava suunnittelu

Palvelemme asiakastamme kokonaisvaltaisesti brändäyksestä konseptisuunnitteluun ja toteutukseen. Graafisen ilmeen suunnittelun lisäksi hallitsemme digi-, tv-, radio-, ulkomainos- ja printtikampanjat. Tinkimätöntä ammattitaitoa pienimpiä yksityiskohtia myöten.

Moneen taipuva digi

Moneen taipuva digi

Digitaaliset ratkaisumme ovat moneen taipuvia kokonaisuuksia, joiden päälle on helppo lisätä uusia ominaisuuksia. Tuotamme sähköiset palvelut, nettisivut – jotka skaalautuvat responsiivisesti joka laitteelle, somekampanjat, ja hakukonemarkkinoinnin ratkaisut Google-sertifioituna osaamisena.

Tehokas tuotanto

Tehokas tuotanto

Tuotamme kaikki printtimateriaalien ja sähköisten välineiden vaatimat aineistot toimeksiantojen ja aineisto-ohjeiden mukaisesti. Me hoidamme valokuvaukset, 3D-mallinnukset, video-, tv- ja radiotuotannot sekä muut tarvittavat erikoistoteutukset.

"ASIAKASKOKEMUS, VAIKUTTAVUUS JA PALVELUMUOTOILUN ERI NÄKÖKULMAT OVAT VAHVASTI LÄSNÄ IDEOIDESSAMME TOIMIVIA RATKAISUJA"
IDEOIDEN KOTIMAANA JO VUODESTA 2005 LÄHTIEN
palvelut
tekijat

Ammattilaiset apunasi

Toimistomme on suljettu 9.-27.7. välisenä aikana.

Vesa_kixit

Vesa Kärkkäinen - 040 583 7993

AD, toimitusjohtaja, vesa@kixit.fi
IMG_0058_600x600px2 copy

Tuula Valjakka - 050 386 0272

AD, tupu@kixit.fi
Tuomo_Rasanen_600x600px

Tuomo Räsänen - 044 241 2144

web-kehittäjä, tuomo@kixit.fi
Kixit_SinaKurki

Sina Kurki - 050 539 2147

digimarkkinointi-AD, sina@kixit.fi
IMG_0860_salla

Salla Hyvönen - 050 911 2415

projektipäällikkö, markkinointisuunnittelija, salla@kixit.fi
Kixit_AinoMariVuoti

Aino-Maria Vuoti

junior-AD, Äitiysvapaalla
Kixit_HeleenPaukkunen

Heleen Paukkunen - 044 297 0889

projektivastaava, valokuvaaja, heleen@kixit.fi
IMG_0992_piia_makila_600x600px

Piia Mäkilä - 044 997 2458

Asiakkuus- ja yhteyspäällikkö, piia@kixit.fi
Kixit_KaitTiihonen

Kai Tiihonen

taloushallinto, kai@kixit.fi
tekijat
asiakkaat

ASIAKKAITAMME

Meillä on ollut ilo olla toteuttamassa luovia ratkaisuja monille toimijoille. Alla vain pieni osa yrityksistä, joiden kanssa yhteistyötä olemme tehneet.

asiakkaat

OTA YHTEYTTÄ